آموزش نامه نگاریآموزشدسته‌بندی نشدهمهارت آموزیمهارت های نوشتاری اداری

چگونه نگارش نامه اداری را بیاموزیم؟

نامه نگاری را از کجا بیاموزیم؟

چگونه نگارش نامه اداری را بیاموزیم؟

یادگیری نگارش نامه های اداری 2 گام دارد:

گام یکم: یادگیری ساختار و اصول نامه اداری

گام دوم: تمرین نگارش رسمی و اداری

یعنی اول آموزش ببینیم، بعد تمرین کنیم

گام یکم: یادگیری ساختار و اصول نامه اداری

اگر دقت کرده باشید یک نامه اداری بخش های مختلفی دارد و این بخش ها با ترتیبی خاص پشت سر هم قرار می گیرند. مثل سرآغاز، پیشینه، طرح موضوع، خواسته، تأکیدات و … . وجود یا عدم وجود این بخش ها و ترتیب قرارگیری آنها را ساختار می گوییم.

اما اصول به حد و حدود و محتوای درون این بخش ها مربوط می شود. اینکه اصطلاحات مربوط به پیشینه نامه بر حسب گردش کار نامه یا اصطلاحات طرح موضوع و خواسته که بستگی به مقام مخاطب نامه دارد. پس اصول، یک خطکش است برای محتوای بخش های مختلف نامه که در موقعیت های مختلف چه نوشته شده باشد.

پیشنهاد من برای یادگیری ساختار و اصول نامه اداری

برای یادگیری ساختار و اصول نامه های اداری پیشنهاد می کنم دوره ی مجازی آموزش نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی را از همین وبسایت با لینک زیر دریافت کنید.

دریافت دوره مجازی آموزش نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی

دوره مجازی نامه نگاری اداری
دوره مجازی نامه نگاری اداری

ما در این محصول با 5 فیلم آموزشی، ساختار و اصول نامه اداری را به شما آموزش می دهیم. اگر هم با مطالعه کتاب راحت تر هستید، بسته دستیار نامه نگاری اداری جایگزین مناسبی برای دوره مجازی است. فراموش نکنید که محتوای هر دو محصول یکسان است. فقط یکی فیلم آموزشی و دیگری کتاب آموزشی است.

ثبت سفارش بسته دستیار نامه نگاری اداری

گام دوم: تمرین نگارش رسمی و اداری

اینکه بتوانید جمله بندی خوبی داشته باشید یا واژگان مناسبی به ذهنتان برسد با یادگیری اصول و ساختار میسّر نمی شود. این مسأله کاملاً نگارشی است. هر چه بیشتر در متون رسمی متون رسمی و اداری کنکاش کنید، مهارت نگارش شما قوی تر می شود. برای اینکه به رانندگی مسلط شوید باید بارها پشت فرمان بنشینید و تمرین کنید. شما با تکرار و تمرین بر نگارش نامه های اداری مسلط می شوید. اما کجا تمرین کنیم؟

پشنهادهای من برای تمرین نگارش رسمی و اداری

خودآموز شنیداری تقویت مهارت جمله بندی رسمی:

اینجا چیزی برای دیدن یا خواندن نیست. همه چی شنیدنیه

ما در این خودآموز شنیداری روی دایره واژگان شما کار می کنیم. مجموعه ای بیش از 150 عبارت که در گوش شما از محاوره به رسمی تبدیل می شوند تا ذهن شما را برای تبدیل واژه ها و عبارت های محاوره (غیررسمی) به رسمی و اداری بپروراند.

دریافت خودآموز شنیداری تقویت مهارت جمله بندی رسمی

مجموعه دوره های نگارش اداری:

این یکی دیگه خیلی جالبه

دوره های آموزشی آنلاین نگارش اداری، چندین دوره است که هر دوره شامل 30 درس و 30 تمرین می شود. همان تمرین های بسیار مؤثر که شما را بر نگارش اداری مسلط می کند. شرکت در دوره های نگارش اداری نیازمند تهیه اشتراک ماهانه است. با تهیه اشتراک حتی 15 روزه به تمامی دوره های نگارش اداری دسترسی دارید. تا الآن 2 دوره (حکیم فردوسی و علامه دهخدا) که در مجموع 60 درس و 60 آزمون در خود دارند تدوین شده و منتظر شماست.

ورود به صفحه دوره های آموزشی آنلاین نگارش اداری

اگر به هر دلیل (پول یا وقت کم) نتوانستید هر دو محصول را برای تمرین نگارش رسمی و اداری تهیه کنید، و خرید تنها یک محصول برایتان امکان پذیر بود، دوره های نگارش اداری را به هیچ وجه از دست ندهید. برای اطمینان از کیفیت محتوای دوره های نگارش می توانید قبل از تهیه اشتراک، 3 درس نمونه از دوره های نگارش اداری را در همان صفحه دوره های نگارش اداری ملاحظه نمایید.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا