نمونه نامهآموزشآموزش نامه نگاریمهارت آموزیمهارت های نوشتاری اداری

متن نمونه نامه به هسته گزینش

متن نمونه نامه به هسته گزینش

یکی از راه حل هایی که معمولا می تواند شما را به استخدام امیدوار کند، نامه اعتراضی به نتیجه گزینش است. در این زمینه، برای شما یک متن نمونه نامه به هسته گزینش را آورده و نکات مرتبط با آن را توضیح داده ایم تا بتوانید نامه ای مناسب و حرفه ای بنویسید. این موضوع به خصوص برای افرادی اهمیت دارد که نمره بالایی در آزمون اولیه استخدامی گرفته اند اما در مصاحبه گزینشی رد شده اند. از این رو متن اعتراض به رای هسته گزینش اگر به درستی نوشته شود، می تواند احتمال قبولی و تجدیدنظر را بالا ببرد. در ادامه، تمامی نکاتی که باید در اینگونه نامه ها رعایت شود را با بررسی یک نمونه نامه به هسته گزینش، توضیح می دهیم.

نمونه نامه اعتراض به نتایج استخدامی
نمونه نامه اعتراض به نتایج استخدامی

اطلاعات لازم برای نوشتن نمونه نامه به هسته گزینش

در متن اعتراض به رای هسته گزینش، اطلاعات اصلی خود مانند نام و نام خانوادگی، نام پدر، کد ملی، شماره تماس، آدرس محل سکونت و کار فعلی خود را باید بنویسید. همچنین لازم است که طرح موضوع را با نوشتن دلایل خود به صورت ساده و صریح بیان کنید. همچنین بهتر است که میزان علاقه ‌مندی و تاثیر این شغل در آینده خود را توضیح دهید. در این نامه باید به صورت مختصر درباره تحصیلات، سوابق کاری، مهارت‌ ها و مدارکی که دارید هم به صورت خلاصه صحبت کنید. در متن نامه تجدید نظر گزینش می ‌توانید انگیزه ‌ها و توانایی‌ هایی که به توسعه سازمان کمک می ‌کنند هم اشاره نمایید تا نامه به شکلی قاطع و جذاب به نظر بیاید.

نوشتن متن نامه اعتراضی به نتیجه گزینش استخدام
نوشتن متن نامه اعتراضی به نتیجه گزینش استخدام

نکات مهم در نوشتن نمونه نامه به هسته گزینش

نامه اعتراض به رای گزینش برای هر سازمانی متفاوت است. شما باید متناسب با فضای کاری هر محیطی، یک نامه مختصر و در عین حال تاثیرگذار بنویسید. برای مثال، لحن نامه اعتراض به گزینش آموزش و پرورش نباید بیش از حد چاپلوسانه یا التماس گونه باشد. شما باید در مرحله اول، با بیان توانایی ها، مهارت ها و تجارب خود، عزت نفس خوبی را نشان دهید. در عین حال، دقت کنید که احترام و رسمی بودن نامه را هم حفظ کنید. با اینکه صراحت در نوشتن نمونه نامه اعتراض به نتایج استخدامی بسیار حائز اهمیت است، اما نباید زیاده گویی در آن دیده شود. همچنین اگر اطلاعات کاملی درباره موقعیت شغلی مدنظر داشته و با مکانیزم موجود در سازمان هم آشنایی دارید، بهتر است که به آن موارد هم اشاره ای نمایید.

توضیحات نامه باید ساده و مختصر باشد. واضح بیان کردن موضوع نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین سعی کنید روی مهارت ها و تجاربی که به نظرتان مهم است، بیشتر تاکید نمایید. با توجه به اینکه این نامه اعتراضی می تواند نمونه آرا دیوان در مورد رای هسته گزینش را تغییر داده و منجر به استخدام نهایی شما شود، درنتیجه لازم است که در نوع نوشتن آن نهایت دقت نظر را داشته و صداقت را در اولویت خود قرار دهید. همچنین از نوشتن جملات تکراری یا بازی کردن با کلمات بپرهیزید؛ چرا که تاثیر منفی بر خواننده نامه اعتراض شما می گذارد.

متن نمونه نامه به هسته گزینش برای تجدیدنظر رای صادره
متن نمونه نامه به هسته گزینش برای تجدیدنظر رای صادره

بررسی نمونه نامه به هسته گزینش

در ابتدای متن نمونه نامه به هسته گزینش باید حتما نام خدا را در شروع متن نوشته و سپس فرد مورد نظر را مورد خطاب قرار دهید. پس از آن نوشتن موضوع نیز می تواند شمایل کلی نامه شما را شکل دهد تا مخاطب هدف شما به درستی شناخته شود. بعد از آنکه سلام و عرض ادب مناسبی نوشتید، باید به سراغ یک مقدمه جامع و جذاب بروید. این موضوع کمک می کند تا مخاطب دقیقا اطلاعات و موضوع کاری شما را بشناسد. پس از آن نیاز است که مشخصات خود را به طور دقیق درج نمایید تا کارشناس بتواند پرونده شما را به درستی بررسی نماید. در ادامه یکی از مهم ترین بخش های تجدید نظر گزینش را باید بنویسید. این قسمت باید دارای ادله کافی و مستند باشد تا کارشناس قانع شود که رای نهایی را تغییر دهد.

نحوه نوشتن نامه به هسته گزینش
نحوه نوشتن نامه به هسته گزینش

لازم است توضیح دهید که چرا فکر می کنید در حق شما اجحاف شده و باید رای نهایی تغییر کند. در این مورد می توانید به ویژگی های شاخص و حتی انگیزه خود برای کار نیز اشاره نمایید. همانطور که در متن نمونه نامه به هسته گزینش آمده، باید بتوانید از کوتاه ترین و جامع ترین جملات استفاده نمایید تا نامه شما تاثیرگذار باشد. بهتر است که سبک نگارشی رسمی و محترمانه را رعایت کرده و از افعال قاطع و عبارات قوی استفاده نمایید. همچنین باید از مهارت ها، تجربیات و دستاوردهای خود بهره بگیرید تا مشخص شود که شما توانایی کسب این جایگاه شغلی را دارید. در انتهای نامه نیز درباره انگیزه و علاقه‌ خود به شغل مورد نظر نوشته و اعلام کنید که آمادگی لازم برای مصاحبه و مراحل بعدی تجدید نظر را دارید. در پایان نیز یک متن تشکر کوتاه نوشته و نامه را تمام کنید.

دانلود کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه پرکاربرد رسمی و اداری

کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه کاربردی رسمی و اداری
کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه کاربردی رسمی و اداری
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا