آموزش گزارش نویسیمهارت آموزیمهارت های نوشتاری اداری

بهترین کتاب آموزش گزارش نویسی اداری چیست؟

بهترین کتاب آموزش گزارش نویسی اداری چیست؟

در این مقاله می خواهیم به معرفی یک منبع خوب آموزش گزارش نویسی بپردازیم. همچنین در طول متن با نکات مختلفی برای تهیه این نوع کتاب ها آشنا خواهید شد.

بهترین کتاب آموزش گزارش نویسی اداری چه ویژگی هایی دارد؟

کتاب گزارش نویسی اداری گروه آموزش فردوسی یکی از منابعی است که می توانید با کمک آن به نگارش حرفه ای گزارش های خود اقدام کنید. فرقی نمی کند که شما به عنوان یک دانشجو نیاز به تهیه گزارش دارید یا یک محقق، نویسنده یا حتی کارمندی که ارائه ای در پیش دارد. برای همه کسانی که می خواهند داده ها و خروجی های خود را به صورت یک گزارش در بیاورند، آگاهی از اصول مستندسازی و تدوین گزارش های اداری و مکاتبات ضروری است.

برخی از ویژگی هایی که می توانید در بهترین کتاب آموزش گزارش نویسی اداری بیابید عبارتند از:

  • معرفی مفاهیم: بسیاری از کسانی که قصد تهیه کتاب گزارش نویسی را دارند، اطلاعات بسیار کمی دارند. لازم است کتاب به معرفی مفاهیم اولیه از جمله انواع گزارش های اداری، ویژگی هر کدام، تفاوت آنها و … اشاره کند.
  • معرفی انواع روش های پژوهش منتهی به گزارش: گزارش نویسی و مستندسازی در هر موضوعی کاربرد دارد. بنابراین مهم است خواننده با روش های مختلف پژوهش و فرآیند اطلاعات قبل از گزارش نویسی در حوزه های مختلف آشنا شود.

در انتخاب یک کتاب گزارش نویسی به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر قصد انتخاب کتابی برای آشنایی با روش های گزارش نویسی و مکاتبات اداری را دارید، می خواهیم یک سری ویژگی ها را بیان کنیم. شما می توانید با مشاهده آنها، ککتاب موردنظر خود در این بخش راحت تر پیدا کنید:

مثال ها و نمونه ها: اگر می توانید به محتوای کتاب دسترسی داشته باشید، حتما نگاهی به محتوای آن بیندازید. دقت کنید آیا در محتوا، پیوست ها، نمونه گزارش ها و مثال هایی مثال ذکر شده اند یا خیر. چنین نوع داده هایی می توانند درک شما را از گزارش نویسی کاربردی افزایش داده و محتوای کتاب را غنی تر کنند.

توجه به نویسنده: همچنین شما می توانید سابقه نویسنده را مورد ارزیابی قرار دهید. در این صورت کافیست نام نویسنده را جستجو کرده و فعالیت های مرتبط وی در تألیف انواع منابع آموزشی در زمینه مکاتبات اداری بررسی نمایید.

جامع بودن: برخلاف محتواهایی که برای خرید کتاب گزارش نویسی وجود دارند، به دنبال محتوای سطحی نباشید. اصولا شما می توانید با تهیه یک کتاب نه چندان قطور، توضیحات کامل مبحث گزارش نویسی و مستندسازی را بیاموزید. بنابراین به دنبال منابعی باشید که جامع و کامل باشند تا یکبار برای همیشه اطلاعات خود را در این بخش تکمیل کنید.

آشنایی با نکات انتخاب کتاب گزارش نویسی اداری
آشنایی با نکات انتخاب کتاب گزارش نویسی اداری

خرید کتاب اصول گزارش نویسی و مکاتبات اداری و سازمانی

شما می توانید برای خرید کتاب اصول گزارش نویسی و مکاتبات اداری و سازمانی از سایت ما به نشانی www.e-ferdowsi.ir  بازدید نمایید. این مجموعه برای شما عزیزان که به دنبال یک کتاب مناسب جهت یادگیری مباحث گزارش نویسی اداری هستید، محصولی را ارایه نموده است که در 4 بخش، تمام اصول گزارش نویسی اداری را آموزش می دهد.

این کتاب به نام کتاب گزارش نویسی اداری از حامد کافی شناخته می‌شود و در قالب یک محصول فیزیکی با 88 صفحه (A4) عرضه می‌گردد. کاربران می توانند با ورود به سایت، به مشاهده این محصول و مشخصات دقیق تر آن بپردازند.

کتابچه رایگان گزارش کار عمومی (موبایلی)

اگر هم بنا به دلایلی مثل مسأله مالی امکان پرداخت پول را ندارید، می توانید برای یادگیری نحوه نگارش گزارش کار از کتابچه رایگان گزارش کار عمومی (موبایلی) کمک بگیرید. این کتاب نمونه ای از یک منبع مختصر و مفید برای آشنایی با نحوه اصولی تهیه گزارش کار می باشد. شما می توانید خلاصه ای از مطالب گزارش نویسی اداری را از زبان حامد کافی در این کتاب دریافت کنید. هم اکنون کاربران می توانند به صورت رایگان این کتابچه را از سایت ما دانلود کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا