آموزش نامه نگاریآموزشمهارت آموزی

مزایای نامه نگاری چیست و نامه نگاری را از کجا بیاموزیم؟

مزایای نامه نگاری چیست و نامه نگاری را از کجا بیاموزیم؟

اصلاً نامه نوشتن یا همان نامه نگاری به چه دردی می خورد؟ و چرا باید یاد گرفت؟

شاید تا الآن این سؤال برایتان پیش آمده باشد که بلد بودن یا بلد نبودن نگارش نامه های اداری چقدر می تواند مهم باشد؟!. قطعاً دیده اید که حتی کوچکترین درخواست ها در سازمان های بزرگ و کوچک با نامه بیان می گردد و پاسخ داده می شود. چرا که باید از هر چیزی، چه مهم و چه نه چندان مهم، مدرکی داشت تا در مواقع لزوم آن را ارایه نماییم(1).

باید دانست در سازمان ها و ادارات “من به شما گفتم” و “شما به من نگفتید” جایگاهی ندارد. همه چی باید کتبی و مهر و موم شده باشد تا کسی زیر حرفهایش نزند. بنابراین از شما نیز به عنوان عضوی از یک جامعه ی اداری انتظار می رود به مستندسازی پایبند باشید و دست به قلم شوید.

مزایای نامه نگاری چیست و نامه نگاری را از کجا بیاموزیم؟
مزایای نامه نگاری چیست و نامه نگاری را از کجا بیاموزیم؟

نامه نگاری اداری را از کجا بیاموزیم؟

نامه نگاری مانند سایر مهارت ها، آموختنی است. اما مهم است که از کی و کجا بیاموزیم.

تنها دوره آموزشی که نامه نگاری را به زبان ساده و کلی مثال و تمرین به شما یاد می دهد، دوره مجازی آموزش نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی است. از ویژگی های ممتاز این دروه آموزشی حاشیه نرفتن و بیان اصل مطلب است. در این دوره آموزشی پس از آنکه اصول نگارش نامه های اداری را آموختید ذهنتان با تمرین های بسیار به چالش کشیده می شود و با تلاش در رسیدن به پاسخ به تسلط شما بر جمله بندی و به کارگیری از اصطلاحات افزوده می شود. آنقدر با شما تمرین می کند تا قلم شما روان شود و بتوانید به راحتی نامه هایی اصولی و حرفه ای بنویسید. در واقع، دیگر نگران نخواهید بود که کسی ناگهان از شما بخواهد نامه ای بنویسید.

برای یادگیری نامه نگاری اداری، این مهارت بسیار مهم و ارزشمند همین حالا اقدام کنید. شاید قرار است به زودی یک نامه ی بسیار مهم بنویسید …

دوره مجازی نامه نگاری اداری
دوره مجازی نامه نگاری اداری

خرید دوره مجازی آموزش نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی

همچنین می توانید برای سفارش دوره مجازی آموزش نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی با شماره تلفن همراه 09124841223 تماس حاصل فرمایید تا هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.

 


1- در واقع به گردآوری مدارک (انواع نامه ها، صورتجلسه ها و گزارش ها) مستندسازی می گویند. این مدارک و مستندات بین کارمندان و مدیران دست به دست می گردد و در آخر سر از قفسه های بایگانی در می آورند تا روزی که دوباره به اطلاعات آنها نیاز شود و مورد واکاوی قرار بگیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا