آموزش نامه نگاریآموزشمهارت آموزی

دانلود 70 نمونه نامه اداری تأثیرگذار (قابل تغییر در word)

دانلود 70 نمونه نامه اداری تأثیرگذار (قابل تغییر در word)

با توجه به اینکه نامه‌های درخواست اداری به فرد با مقام بالاتر ارجاع می‌شود؛ از این‌رو در نگارش چنین نامه‌هایی باید حداقل قواعد نگارش را رعایت کرده و از واژه‌های رسمی استفاده کنیم. نامه‌های اداری را باید با رعایت ادب و احترام به رشته تحریر درآوریم و از به‌کار بردن لحن دوستانه و عامیانه جداً بپرهیزیم. نامه درخواست اداری یکی از رایج‌ترین نامه‌های رسمی به‌حساب می‌آید که روزانه بسیاری از افراد در سازمان‌ها یا ارگان‌های دولتی و خصوصی به مقام ارجح تسلیم می‌ نمایند؛ بنابراین در نگارش نامه درخواست اداری باید به نکات ریز و درشت را مورد توجه قرار دهیم تا جایگاه فرد در مقام شخصی که نامه را نوشته افزایش پیدا کند و به متن نامه، بیشتر توجه نماید. نامه‌های درخواستی ممکن است برای مقاصد گوناگونی چون درخواست مرخصی، درخواست وام، درخواست انتقالی، درخواست مساعده، درخواست اضافه حقوق و … کاربرد داشته باشند که نویسنده نامه باید به ساختار و محتوای نگارش چنین نامه‌هایی اشراف کامل داشته باشد تا بتواند درخواست خود را به بهترین شکل ممکن و با رعایت ادب و احترام به مقام بالاتر ارائه دهد. در حال حاضر سایت‌ها و کتاب‌های مختلف، راهنمای کاملی در زمینه اصول نگارش نامه رسمی و نمونه نامه اداری منتشر می‌کنند که افراد می‌توانند از آن‌ها برای نوشتن نامه درخواست اداری کمک بگیرند. کتاب الکترونیکی گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد  (رسمی و اداری) از مجموعه‌های ارزشمند در زمینه تدارک و گردآوری نمونه نامه های اصولی با متنونی تأثیرگذار شناخته می‌‌شود که به افراد در نوشتن یک نامه رسمی و اداری کاربردی کمک شایانی می کند.

در اینجا تلاش خواهیم کرد تا شما را با ویژگی‌های کتاب گنجینه 70 نمونه نامه پرکاربرد رسمی و اداری و همچنین یکی از شاخص ترین موارد که نمونه نامه درخواستی از این کتاب است اشاره کنیم؛ بنابراین چنانچه به دنبال یک منبع فوق االعاده از نمونه نامه های پرکاربرد اداری هستید، پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

دانلود کتاب الکترونیکی PDF گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

کتاب الکترونیکی گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاریرد (رسمی و اداری) از مجموعه‌های ارزشمند و کاربردی به‌شمار می‌آید که برای تدارک نمونه نامه نامه های اداری و رسمی گردآوری و منتشر شده است. این مجموعه برای افرادی که با اصول نگارش نامه‌های اداری چون نامه درخواست آشنایی ندارند، پیشنهاد ایده‌آلی خواهد بود؛ زیرا نمونه نامه‌های درخواستی بسیاری که قابل تغییر هستند به همراه راهنمای استفاده از هر نمونه نامه ارائه می‌دهد که افراد می‌توانند با توجه به نوع درخواست از نمونه‌ها استفاده کنند.

کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه کاربردی رسمی و اداری
کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه کاربردی رسمی و اداری

نمونه نامه درخواست فردی امتیاز (درخواست خوابگاه دانشجویی) از کتاب گنجینه 70 نمونه نامه

به نام خدا

موضوع: درخواست خوابگاه دانشجویی (۱)

جناب آقای/ سرکار خانم ……
رئیس/ مدیر/ سرپرست محترم …….

با سلام و احترام
بدین وسیله اینجانب …… دانشجوی ورودی سال ……. (۲) درخواست خود را مبنی بر استفاده از خوابگاه دانشجویی (۳) به عرض می‌رسانم. با توجه به مسافت زیاد بین محل سکونت خویش تا دانشکده (۴) خواهشمند است مساعدت لازم جهت تخصیص خوابگاه (۵) به اینجانب مبذول نمایند.
پیشاپیش از جنابعالی/ سرکار علیه (۶) کمال تشکر را دارم.

راهنمای استفاده:

(1) موضوع درخواست
(2) مشخصات شخص درخواست‌کننده که جزئیات آن به مخاطب نامه بستگی دارد که از فرد درخواست کننده چه مشخصات فردی خواسته باشد.
(3) طرح موضوع به صورت کوتاه و چند واژه‌ای
(4) دلیل درخواست
(5) موضوع درخواست به صورت مصدری
(6) جنابعالی برای آقایان و سرکار علیه برای بانوان استفاده می‌شود.

محتوای کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

در کتاب گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد رسمی و اداری، راهنمای استفاده در کادر پایین هر نمونه نامه قرار داده شده است تا افراد بتوانند با اجزای نامه آشنا شده و با توجه به درخواست خود به اعمال تغییرات اقدام کنند. به‌طور کلی کتاب الکترونیکی گنجینه ۷۰ نمونه نامه به عنوان یک منبع آموزشی و راهنمای نگارش نامه‌های اداری و رسمی به شمار می رود که افراد می‌توانند از مطالب آن برای تهیه نامه اداری چون نامه درخواست بهره جویند. محتوای این کتاب ارزشمند به شرح زیر است:

·        بخش اول: آشنایی با اصول و اصطلاحات نامه نگاری

بخش اول کتاب به ساختار پایه یک نامه اداری، عبارت دعایی نامه، مخاطب نویسی (مثال‌های رایج از انواع عناوین و القاب در مخاطب نویسی‌)، سر‌آغاز نامه، پیشینه نامه، طرح موضوع نامه، خواسته نامه، تشکر و امضا نامه می‌پردازد.

·        بخش دوم: 70 نمونه نامه‌ اداری و رسمی

بخش دوم کتاب حاوی نمونه نامه‌های رسمی و اداری به همراه راهنمای استفاده از متن است که این نمونه نامه در دسته‌بندی‌های زیر قرار دارند:

  • درخواست امتیاز
  • نامه درخواست وام و تسهیلات
  • نامه درخواست مالی
  • نامه درخواست‌های مرتبط با کار
  • نامه درخواست‌های مرتبط با چک
  • سایر درخواست‌ها
  • نامه‌های مرتبط با جلسه، سخنرانی و ملاقات
  • نامه‌‌های اخباری (غیردرخواستی)

یک صفحه از کتاب الکترونیکی PDF گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

صفحه 33 کتاب گنجینه نمونه 70 نمونه نامه
صفحه 33 کتاب گنجینه نمونه 70 نمونه نامه

خرید و دانلود کتاب الکترونیکی PDF گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

دانلود نمونه نامه اداری
دانلود نمونه نامه اداری
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا