آموزش نامه نگاریآموزشمهارت آموزی

دانلود 70 نمونه نامه اداری تأثیرگذار (قابل تغییر در word)

دانلود کتاب مجموعه 70 نمونه نامه اداری اصولی و تأثیرگذار

دانلود 70 نمونه نامه اداری تأثیرگذار (قابل تغییر در word)

با توجه به اینکه نامه‌های درخواست اداری به فرد با مقام بالاتر ارجاع می‌شود؛ از این‌رو در نگارش چنین نامه‌هایی باید حداقل قواعد نگارش را رعایت کرده و از واژه‌های رسمی استفاده کنیم. قطعاً دلمون نمی خواد طرف ناراحت بشه و کاری که ازش خواستیم انجام نده!

نامه‌های اداری را باید با رعایت ادب و احترام به رشته تحریر درآوریم و از به‌کار بردن لحن دوستانه و عامیانه جداً بپرهیزیم. یعنی یه وقت به رییس اداره نگیم: دوست من … 

نامه درخواست اداری یکی از رایج‌ترین نامه‌های رسمی به‌حساب می‌آید که روزانه بسیاری از افراد در سازمان‌ها یا ارگان‌های دولتی و خصوصی به مقام ارجح (یعنی بالاتر)  تسلیم می‌ نمایند؛ بنابراین در نگارش نامه درخواست اداری باید نکات ریز و درشت را مورد توجه قرار دهیم تا جایگاهمان به عنوان نویسنده نامه در چشم مخاطب افزایش پیدا کند و مخاطبمان به متن نامه، بیشتر توجه کند. خب طبیعیه که همه ی ما به یک نامه با نگارش حرفه ای و استادانه بیشتر توجه می کنیم. هر کی بگه نه دروغ گفته

مدیر کسل

نامه‌های درخواستی ممکن است برای مقاصد گوناگونی مانند درخواست مرخصی، درخواست وام، درخواست انتقالی، درخواست مساعده، درخواست اضافه حقوق و … کاربرد داشته باشند که نویسنده نامه باید به ساختار و محتوای نگارش چنین نامه‌هایی اشراف کامل داشته باشد تا بتواند درخواست خود را به بهترین شکل ممکن و با رعایت ادب و احترام به مقام بالاتر ارائه دهد.

خب حالا فهمیدیم که طرز نگارش نامه خیلی مهمه، هر چند که خودمون میدونستیم، حالا باید چیکار کنیم؟ کجا نوشته که چی باید بنویسیم؟

در حال حاضر سایت‌ها و کتاب‌های مختلف، راهنمای کاملی در زمینه اصول نگارش نامه و نمونه نامه اداری منتشر می‌کنند که متقاضیان می‌توانند از آن‌ها برای نوشتن نامه درخواست اداری کمک بگیرند. کتاب الکترونیکی گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد  (رسمی و اداری) از مجموعه‌های ارزشمندی است که در زمینه گردآوری نمونه نامه های اصولی با متن های تأثیرگذار شناخته می‌‌شود. با توجه به اینکه این کتاب برای هر نامه راهنمای تغییر متن دارد به افراد در نوشتن یک نامه حرفه ای رسمی و اداری کمک شایانی می کند.

داره جالب میشه … راهنمای تغییر متن یعنی میگه کجاهاشو برای خودمون چی بنویسیم …

در اینجا تلاش خواهیم کرد تا شما را با ویژگی‌های کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری) آشنا کنیم و همچنین به یکی از شاخص ترین نمونه نامه های درخواستی از این کتاب اشاره کنیم.

دانلود کتاب الکترونیکی PDF گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

کتاب الکترونیکی گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاریرد (رسمی و اداری) از مجموعه‌های ارزشمند و کاربردی است که برای تدارک نمونه نامه های رسمی و اداری گردآوری و منتشر شده است.

این مجموعه برای افرادی که با اصول نگارش نامه‌های اداری چون نامه درخواست آشنایی ندارند، پیشنهاد ایده‌آلی خواهد بود؛ زیرا نمونه نامه‌های درخواستی بسیاری که قابل تغییر هستند به همراه راهنمای استفاده از هر نمونه نامه را ارائه می‌دهد که افراد می‌توانند با توجه به موضوع نامه از نمونه‌ها استفاده کنند.

کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه کاربردی رسمی و اداری
کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه کاربردی رسمی و اداری

یه نمونه از این نامه ها که میگی نشون بده ببینیم

نمونه نامه درخواست فردی امتیاز (درخواست خوابگاه دانشجویی) از کتاب گنجینه 70 نمونه نامه

به نام خدا

موضوع: درخواست خوابگاه دانشجویی (۱)

جناب آقای/ سرکار خانم ……
رئیس/ مدیر/ سرپرست محترم …….

با سلام و احترام
بدین وسیله اینجانب …… دانشجوی ورودی سال ……. (۲) درخواست خود را مبنی بر استفاده از خوابگاه دانشجویی (۳) به عرض می‌رسانم. با توجه به مسافت زیاد بین محل سکونت خویش تا دانشکده (۴) خواهشمند است مساعدت لازم جهت تخصیص خوابگاه (۵) به اینجانب مبذول نمایند.
پیشاپیش از جنابعالی/ سرکار علیه (۶) کمال تشکر را دارم.

راهنمای استفاده:

(1) موضوع درخواست
(2) مشخصات شخص درخواست‌کننده که جزئیات آن به مخاطب نامه بستگی دارد که از فرد درخواست کننده چه مشخصات فردی خواسته باشد.
(3) طرح موضوع به صورت کوتاه و چند واژه‌ای
(4) دلیل درخواست
(5) موضوع درخواست به صورت مصدری
(6) جنابعالی برای آقایان و سرکار علیه برای بانوان استفاده می‌شود.

محتوای کتاب الکترونیکی گنجینه 70 نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

در کتاب گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)، راهنمای استفاده در کادر پایین هر نمونه نامه قرار داده شده است تا افراد بتوانند با اجزای نامه آشنا شده و با توجه به درخواست خود به اعمال تغییرات اقدام کنند. به‌طور کلی کتاب الکترونیکی گنجینه ۷۰ نمونه نامه به عنوان یک منبع آموزشی و راهنمای نگارش نامه‌های رسمی و اداری به شمار می رود که افراد می‌توانند از مطالب آن برای تهیه نامه اداری چون نامه درخواست بهره جویند.

یعنی میخواد بگه که اصول نامه نگاری هم یاد میده که متن هارو درست و اصولی تغییر بدیم

اگر می خواهید در سریع ترین زمان ممکن یک نامه اصولی بنویسید کتاب 70 نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری) یک انتخاب عالی است. از اینجا دانلود کنید

محتوای این کتاب ارزشمند به شرح زیر است:

·        بخش اول: آشنایی با اصول و اصطلاحات نامه نگاری

بخش اول کتاب به ساختار پایه یک نامه اداری، عبارت دعایی نامه، مخاطب نویسی (مثال‌های رایج از انواع عناوین و القاب در مخاطب نویسی‌)، سر‌آغاز نامه، پیشینه نامه، طرح موضوع نامه، خواسته نامه، تشکر و امضا نامه می‌پردازد.

·        بخش دوم: 70 نمونه نامه‌ رسمی و اداری

بخش دوم کتاب حاوی نمونه نامه‌های رسمی و اداری به همراه راهنمای استفاده از متن است که این نمونه نامه در دسته‌بندی‌های زیر قرار دارند:

  • درخواست امتیاز
  • نامه درخواست وام و تسهیلات
  • نامه درخواست مالی
  • نامه درخواست‌های مرتبط با کار
  • نامه درخواست‌های مرتبط با چک
  • سایر درخواست‌ها
  • نامه‌های مرتبط با جلسه، سخنرانی و ملاقات
  • نامه‌‌های اخباری (غیردرخواستی)

یک صفحه از کتاب الکترونیکی PDF گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

صفحه 33 کتاب گنجینه نمونه 70 نمونه نامه
صفحه 33 کتاب گنجینه نمونه 70 نمونه نامه

خرید و دانلود کتاب الکترونیکی PDF گنجینه ۷۰ نمونه نامه پرکاربرد (رسمی و اداری)

دانلود نمونه نامه اداری

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا