همکاری با سازمان ها

آموزش سازمانی نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی

گروه آموزشی فردوسی در نظر دارد جهت ارتقای سطح ارتباطی و روابط رسمی درون سازمانی و برون سازمانی نهادها و شرکت های دولتی و خصوصی دوره آنلاین آموزش نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی، با محتوای با کیفیت و تضمینی برگزار نماید. دوره مذکور طی ۵ جلسه در مجموع ۵ ساعت در روزهای مورد توافق با سرفصل­های مشروح در ذیل قابل برگزاری است. گفتنی است همراه این دوره محصولات خودآموز صوتی تقویت مهارت جمله ­بندی رسمی و بسته دستیار نامه­ نگاری اداری که از جمله محصولات شاخص گروه آموزشی فردوسی و بسیار پراهمیت اند به عنوان آموزش مکمل به تعداد مهارتجویان ارایه خواهد شد.

لازم به ذکر است شهریه این دوره آموزشی به صورت کامل با احتساب دو محصول یاد شده ۸۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال برای ۱۰ مهارتجو ( ۷٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال به ازای هر مهارتجوی بیشتر) منظور خواهد گردید. قیمت دوره همواره به روز است.

شرح محتوای دوره آنلاین آموزش نامه نگاری اداری و ادبیات رسمی

نوبت جلسات مدت محتوا و سرفصل­های آموزشی
جلسه یکم ۱ ساعت آموزش اصول نامه نگاری (آشنایی با ۸ بخش اصلی نامه اداری)
آشنایی با اصطلاحات هر بخش نامه اداری
ارایه نکاتی درباره ساده نویسی
تحلیل و ارایه نکات چند نمونه نامه اداری رایج
جلسه دوم ۱ ساعت تمرین بهبود مهارت جمله بندی رسمی (بخش یکم: تبدیل ۲۰ عبارت کوتاه محاوره به رسمی)
جلسه سوم ۱ ساعت تمرین بهبود مهارت جمله بندی رسمی (بخش دوم: تبدیل ۲۰ عبارت بلند محاوره به رسمی)
جلسه چهارم ۱ ساعت تمرین نگارش ۵ نمونه نامه
جلسه پنجم ۱ ساعت آشنایی با علایم نگارشی

شرح محتوای خودآموز صوتی تقویت مهارت جمله بندی رسمی

این محصول پیش از شروع دوره به مهارتجویان ارایه خواهد شد.

عنوان مدت موضوع توضیحات
پیشنیاز یکم ۲۲ دقیقه دستور زبان پارسی در این بخش به مباحثی از دستور زبان فارسی اشاره شده است که در جمله بندی تأثیر بسیاری دارد. این مباحث به ترتیب عبارتند از:

مفهوم جمله، فعل، نهاد، گزاره، فاعل، مسند و مسند الیه، زمان در فعل (گذشته، حال، آینده و استمراری)، حالت های جمله (خبری، سوالی و امری) و مفعول

پیشنیاز دوم ۲۱ دقیقه دستور زبان پارسی در ادامه ی مباحث قبلی، در این بخش به مباحثی چون:

جمله ی مجهول، انواع ضمیر، موصوف و صفت، مضاف و مضافٌ الیه، انواع قید، اسم نکره، جمله ی ساده، پیوسته و مرکب، جمله ی بدل یا وابسته اسم پرداخته شده است.

آموزه ی یکم ۱۸ دقیقه معادل سازی رسمی واژگان و عبارات کوتاه در این بخش معادل رسمی واژگان و عبارت های کوتاه محاوره آورده شده و ذهن مهارتجو را برای معادل سازی تقویت می کند. برای مثال می توان به تبدیل خرج زیاد به هزینه ی بسیار و تبدیل پول کم به بودجه ی اندک اشاره کرد. حجم این واژگان به بیش از ۶۰ مورد می رسد.
آموزه ی دوم ۲۰ دقیقه معادل سازی رسمی عبارات بلند این آموزه همچون آموزه ی پیش به تبدیل عبارت های محاوره به رسمی پرداخته است، اما در اینجا عبارت های بلند هدف قرار گرفته اند و مهارتجو را برای معادل سازی های پیچیده تر آماده می کند. برای مثال می توان به تبدیل عبارت محاوره ی: “اینطور که معلومه توان کاریمون کم میشه” به عبارت رسمی: “بالطبع با کاهش عملکرد روبرو خواهیم شد”، اشاره کرد. حجم این عبارات به بیش از ۶۰ مورد می رسد. این آموزه نیز دارای یک فایل استریو نیز است که عبارت های محاوره و رسمی به تفکیک بلندگو ادا می شوند.
آموزه ی سوم

آموزه ی چهارم

۱۹ دقیقه

۱۱ دقیقه

تمرین فرآیند رسمیت بخشی در ذهن در واقع آموزه ی چهارم ادامه ی آموزه ی سوم است. در این دو آموزه مهارتجو در قالب سه مثال می آموزد که چگونه حرفهای محاوره در ذهن به عبارت های رسمی تبدیل می شوند و روی برگه می آیند. این دو آموزه بیش از آموزهای پیشین نیازمند حوصله و دقت است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

دکمه بازگشت به بالا